Kā izvēlēties auskarus savai sejas formai

Auskari ir vispopulārākais no sieviešu aksesuāriem. Tie nekad neiziet no modes, mazi vai lieli, vienmēr atrod savu vietu gan svētku, gan ikdienas garderobē. Auskari pieejami plašā izmēru, formu un krāsu daudzveidībā. Kā lai izvēlas to, kas vislabāk piestāvēs? Mums ir daži padomi, kam jāpievērš uzmanība, izvēloties auskarus. Auskariem jāpielāgojas jūsu izskatam un jāizceļ jūsu vaibsti.

No sākuma jānosaka sejas forma. Protams, katra seja ir unikāla, tomēr izdala vairākas formas: ovāla, kvadrātveida, taisnstūra, apaļa, trīsstūra, rombveida, bumbierveida.

sejas forma

Ovāla seja

Ovāla seja ir tad, ja tās platums uz pusotru reizi mazāks par garumu, tā ir nedaudz apaļa un harmoniska. Šajā gadījumā piestāv gandrīz visi auskari.

auskari ovālai sejai

Kvadrātveida seja

Kvadrātveida seja ir taisnāka, tās platums ir vienāds gan pieres, gan vaigos, gan zoda daļā. Auskariem vajadzētu harmonizēt asumu vaibstos un padarīt seju garāku. Vislabāk piestāvēs apaļi auskari, lāses formas auskari vai gareni auskari. No kantainiem auskariem vai stūrainiem auskariem labāk atteikties.

auskari kvadrātveida sejai

Taisnstūra seja

Taisnstūra forma – kad sejas platums ir mazāks par garumu, un deniņos un zoda daļā platums sakrīt. Šajā gadījumā vajag vizuāli piedot papildus platumu vaigu kaulos. Vislabāk piestāvēs lieli un apaļi auskarikantaini auskari vai trīsstūrveida auskari. Der arī koši nagliņauskari. Nav ieteicams izvēlēties garenus un nokarenus auskarus.

auskari taisnstūra sejai

Apaļa seja

Apaļa seja – platums un garums ir vienāds. Seju nepieciešams vizuāli pastiept garāku - labi derēs lāses formas auskari. Var izvēlēties arī kvadrātveida vai taisnstūra auskaru formu, taču auskari nevar būt pārāk apjomīgi.

auskari apaļai sejai

Trīsstūrveida (sirdsveida) seja

Trīsstūrveida seju Nosaka plati vaigukauli un sašaurināts zods. Lai seja būtu harmoniska, vizuāli jāpiedod platums sejas apakšdaļai. Labi piestāvēs nokareni apaļas, trīsstūrveida vai lāses formas auskari, kā arī auskari riņķu formā. 

auskari sirdsveida sejai

Rombveida seja

Rombveida sejai ir plati vaigu kauli un šaura piere un zods. Pie šīs formas piestāvēs gareni auskari vai smalkas nagliņas. Jāizvairās no masīviem nagliņveida auskariem, jo tie piedos platumu vaigos.


auskari rombveida sejai

Bumbiera formas seja

Bumbierveida sejai ir šaura piere un plats zods. Vislabāk piestāvēs smalki auskariņi, nagliņas vai nokareni, bet īsi auskari.

Frizūra un auskari

Jāņem vērā arī frizūra, lai auskari tai piestāv un veido harmonisku koptēlu. Gan frizūrai, gan auskariem jāizceļ sejas vaibsti. 


Augsto frizūru, kas atsedz kaklu, labi izcels gari, smalki un nokareni auskari.


Ja mati savākti uz pakauša, piestāvēs smalki, detalizēti auskari.

Īsam griezumam labāk izvēlēties auskarus, kas garāki par matiem.

Apjomīgai frizūrai ar lokainiem vai čirkainiem matiem labi izvēlēties košus auskarus.

Garus izlaistus matus var papildināt ar smalkām nagliņām.

Asimetriskai frizūrai var izvēlēties asimetriskus auskarus - atsegtai ausij likt ko pamanāmu, un otrā - mazu, neuzkrītošu nagliņu.